دوربین مداربسته ضد آب چیست؟

نویسنده: محمدرضا کشاورزی
۹ مرداد ۱۳۹۸
دوربین مداربسته ضد آب

همانطور که از نام دوربین مداربسته ضد آب مشخص است این دوربین در برابر نفوذ رطوبت، باران و برف مقاوم است. به همین دلیل این نوع دوربین های مدار بسته بیشتر برای محیط های خارجی کاربرد داشته و به آن‌ها Outdoor نیز می‌گویند. همین موضوع باعث می‌شود که این دوربین‌ها در شرایط سخت و در برابر گرد و غبار و رطوبت محیط بیرونی ساختمان بسیار مقاوم باشند. البته از این دوربین ها در داخل ساختمان نیز می‌توان استفاده کرد و تنها مختص به بیرون ساختمان نیستند.

ضرورت استفاده از دوربین مداربسته

افزایش امنیت ساختمان ها یک امر مهم و حیاتی برای مالکان ساختمان است. مجموع ابزارها و روش‌های بسیاری مانند درب‌های ضد سرقت و دوربین های مداربسته و… برای اینکار وجود دارد. هدف و حرفه ما تأمین امنیت ساختمان با دوربین مداربسته است. نکته مهم این است که این دوربین‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها نیز قابلیت‌های خاصی دارند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این مقالات را مطالعه کنید:

 

ضرورت و اهمیت استفاده از دوربین مداربسته ضد آب

زمانی که نصب دوربین در محیط خارج از ساختمان مطرح می‌شود، نصب دوربین مداربسته ضد آب اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا این دوربین‌ها باید نسبت به شرایط محیطی و تغییرات آن مقاوم باشند. به همین دلیل دوربین‌های مدار بسته ضد ضربه و ضد آب طراحی شده‌اند. در صورت استفاده از این دوربین‌ها دیگر شرایط جوی نمی‌تواند کار آن‌ها را مختل کند و امنیت ساختمان در هر شرایطی تأمین است.

تعمیر دوربین مدار بسته هزینه زیادی دارد و در ۹۰ درصد موارد گارانتی محصول شامل خرابی در صورت ورود آب به دوربین نمی‌شود. به همین دلیل خرید یک دوربین مداربسته ضد آب حتی در صورت گرانتر بودن به صرفه‌تر خواهد بود. به علاوه قابلیت ضد آب و ضد غبار بودن باعث افزایش طول عمر محصول خواهد شد.

 

انواع دوربین های مداربسته ضد آب

این دوربین‌ها بر اساس نوع استاندارد IP نامگذاری می‌شوند. به طور کلی این دوربین های مداربسته ۳ دسته اصلی دارند: ۶۵ IP و ۶۶ IP و ۶۷ IP. هرچقدر عدد IP بزرگتر باشد مقاومت دوربین در برابر آب و گرد و غبار نیز بیشتر است.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما کاربران گرامی قرار گرفته باشد. در صورت نیاز به نصب دوربین مداربسته به ویژه نصب دوربین در کرج با ما تماس بگیرید:

تماس با ما

دیدگاه‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان بگیرید

فرم تماس با ما

CAPTCHA
لطفا صبر کنید