دوربین مدار بسته آنالوگ HD

نویسنده: محمدرضا کشاورزی
۱۳ آبان ۱۳۹۶
دوربین مدار بسته آنالوگ HD

پیش از این در مقاله دوربین مداربسته آنالوگ از بزرگترین نقطه ضعف دوربین های مداربسته آنالوگ که محدودیت کیفیت تصویر بود، صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم و ببینیم که آیا جایگزینی برای آن وجود دارد؟ و توانسته این نقطه ضعف را برطرف کند؟ این جایگزین دوربین مدار بسته آنالوگ HD نام دارد. برای آشنایی و اطلاع بیشتر با ۷۲۴نت همراه باشید.

دوربین مدار بسته آنالوگ HD

همانطور که گفتیم، برای برطرف شدن نقطه ضعف دوربین آنالوگ، شرکت های تولید کننده دوربین ها به این فکر افتادند که کیفیت تصویر دوربین را افزایش دهند که سرانجام باعث ایجاد آنالوگ HD شد. این نوع دوربین ها در حال حاضر محبوبیت خوبی دارند.

 
دوربین آنالوگ اچ دی با آنالوگ قدیمی چه تفاوتی دارد؟

دوربین های آنالوگ قدیمی یا تیوی لاینی با استانداردهای تلویزیونی قدیمی مثل PAL کار می‌کردند. این استانداردها یک نقطه قوت بزرگ برای این دوربین ها بود زیرا به دلیل همخوانی دوربین با این استاندارد شما می‌توانستید دوربین مداربسته آنالوگ را مستقیما و بدون نیاز به DVR به تلویزیون وصل کنید.

پس از مدتی و با معرفی رزولوشن های HD استفاده از استانداردهای آنالوگ قدیمی محدود شد و شرکت‌های تولیدکننده دوربین به فکر تولید استانداردهای جدید آنالوگ با کیفیت بالاتر افتادند. از طریق تغییر فرکانس خروجی، فشرده سازی تصویر پیش از ارسال و استفاده از سیستم های انتقال سیگنال چند لایه، توانستند استانداردهای جدیدی برای انتقال تصاویر ایجاد کنند که هر یک دارای مشخصات تا حدی متفاوت بود اما همه آن‌ها می‌توانستند کیفیت به مراتب بالاتری را منتقل کنند.

نقاط قوت و ضعف سیستم های آنالوگ نسل جدید

  • نقاط قوت: اصلی ترین نقطه قوت این سیستم ها امکان انتقال تصویر با کیفیت های به مراتب بالاتر نسبت به سیستم های آنالوگ است و شرکت های تولیدکننده هر روز در حال افزایش کیفیت تصویر هستند. علاوه بر این به واسطه سیستم چند لایه انتقال سیگنال، برخی سیستم های آنالوگ نسل جدید می‌توانند صدا و تصویر را به صورت همزمان منتقل کنند.
    از دیگر خصوصیات مثبت این سیستم‌ها، تفاوت اندک قیمت آن‌ها نسبت به دوربین های آنالوگ قدیمی است. در واقع قیمت این سیستم‌ها انقدر مناسب است که استفاده از سیستم‌های آنالوگ نسل جدید را کاملا غیرمنطقی کرده است.
  • نقاط ضعف: بزرگترین نقطه ضعف سیستم‌های آنالوگ نسل جدید در حال حاضر تطابق پایین آن‌ها با هم است و این یعنی اگر یک دوربین را با یک تکنولوژی خاص به یک دستگاه ضبط با تکنولوژی دیگر متصل کنید هیچ تصویری دریافت نمی‌کنید. این موضوع ممکن است کمی شما را برای گسترش سیستم در آینده با مشکل رو به رو کند، البته احتمالا تا چند سال آینده راه حلی برای این مشکل ارائه خواهد شد.

آیا دوربین های آنالوگ نسل جدید جای دوربین های شبکه را می‌گیرند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم نه! این دوربین ها تنها جلوی رشد سریع دوربین های شبکه در بازار را گرفتند، اما همچنان دوربین های تحت شبکه دارای مزیت‌های زیادی نسبت به دوربین های آنالوگ هستند. بزرگترین نقطه قوت دوربین های آنالوگ همچنان سادگی و ارزان قیمت بودن آنهاست اما همچنان برای پروژه‌های بزرگ و تخصصی استفاده از دوربین های تحت شبکه اولویت دارد.

 

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با دوربین مدار بسته آنالوگ HD بیشتر آشنا کنیم. حال اگر قصد دارید امنیت منزل یا محیط کار خود را بالا ببرید، برای نصب دوربین در کرج و استان البرز و همچنین گرفتن مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما

دیدگاه‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان بگیرید

فرم تماس با ما

CAPTCHA
لطفا صبر کنید