دوربین مداربسته آنالوگ

نویسنده: محمدرضا کشاورزی
۴ آبان ۱۳۹۶
دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ یا Analog CCTV یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آن‌ها به سیگنال‌های الکترونیکی از آن استفاده می‌شود. این کار در دوربین‌های مداربسته به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor صورت می‌گیرد. این حسگر می‌تواند یکی از انواع  CCD یا CMOS باشد.

در دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی فرستاده می‌شود. به همین دلیل این دوربین‌ها ازسادگی زیادی برخوردارند و بسیار کم هزینه هستند.

سیگنال‌های ارسال شده توسط دوربین برای ساده سازی مطابق یکی از استانداردهای تلویزیونی رایج PAL یا NTSC به دستگاه ضبط کننده ارسال می‌گردد. از این طریق شما می‌توانید دوربین آنالوگ را به طور مستقیم به تلویزیون خود وصل کرده و تصاویر آن را ببینید.

دوربین های مداربسته آنالوگ نسل قدیمی تر از سیستم‌های مداربسته را تشکیل می‌دهند که امروزه رفته رفته درحال از رده خارج شدن هستند. این دوربین‌ها در مقایسه با دوربین های شبکه یا دیجیتال از عیب‌های بزرگی برخوردارند که یکی از بزرگترین آن‌ها محدود بودن کیفیت تصویر این دوربین هاست.

رزولوشن تصویر در دوربین مداربسته آنالوگ

رزولوشن تصویر بزرگترین المان کیفیت تصویر دوربین هاست. در دوربین های آنالوگ این المان را با تیوی لاین نمایش می‌دهند. طبیعتا هر قدر تیوی لاین دوربین بالاتر باشد کیفیت تصویر آن نیز بالاتر است. بزرگترین اشکال دوربین های مداربسته آنالوگ محدودیت شدید کیفیت تصویر آن‌هاست.

 

در این مطلب سعی کرده‌ایم که شما را با دوربین مداربسته آنالوگ بیشتر آشنا کنیم. حال اگر قصد دارید امنیت منزل یا محیط کار خود را بالا ببرید، برای نصب دوربین در کرج و استان البرز و همچنین گرفتن مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما

دیدگاه‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان بگیرید

فرم تماس با ما

CAPTCHA
لطفا صبر کنید