چگونه فرمت فیلم دوربین مداربسته را تغییر دهیم؟

نویسنده: مریم نیکخو
۲۱ اسفند ۱۳۹۷
تبدیل فرمت فیلم دوربین مداربسته

فیلم‌هایی که با دوربین مداربسته از هر فضایی گرفته می‌شود توسط دستگاه VCR برروی هارد ذخیره می‌شوند. فرمت‌ فایل‌های دوربین مداربسته DAV است. در صورتیکه بخواهید این فیلم‌ها را در رایانه یا تلویزیون مشاهده کنید بایستی فرمت آن را به فرمتی که قابل خواندن در رایانه یا تلویزیون باشد تبدیل کنید. مخصوصا در موقعیت‌هایی که می‌خواهید این فیلم‌ها را برای دادگاه یا کلانتری ارسال کنید. در این آموزش با ما همراه باشید تا با تعدادی از نرم افزارهای مختلفی که می‌توانید برای تبدیل فرمت فیلم دوربین مداربسته از آن ها استفاده کنید آشنا شده و نحوه تبدیل این فرمت‌ها با نرم افزار HD Video Converter Factory Pro برای شما شرح دهیم.

مزایای تبدیل فرمت فیلم دوربین مداربسته:

 1. پشتیبانی از انواع فرمت ویدیو
 2. حفظ کیفیت فیلم
 3. سرعت و سادگی زیاد

 

نمایش فایل با پسوند DAV

همان‌طور که گفته شد پسوند فیلم‌های دوربین مداربسته DAV است. برای پخش فیلم‌هایی با این پسوند بایستی از نرم افزار Smart Player استفاده کنید. برای این‌کار ابتدا نرم‌افزار Smart Player را تهیه کرده و آن را برروی سیستم خود نصب کنید. بعد از آن کافی است تا فایل ضبط شده توسط دستگاه VCR را به نرم افزار معرفی کرده و فایل را پخش کنید.

 

نرم افزارهای تبدیل فرمت فایل دوربین مداربسته

نرم افزار Format Converter

یکی از نرم افزارهایی که می‌توانید این تبدیل فرمت را با آن انجام دهید نرم افزار Format Converter است. ویژگی‌های نرم افزار Format Converter:

 1. تبدیل استریم‌های متفاوت دستگاه‌های مختلف مانند NVR، DVR، ایکدر، دوربین مداربسته اسپید دام، دوربین مداربسته تحت شبکه (IP).
 2. پشتیبانی از فرمت‌های MP4 ،۳GPP ،MOV ،AVI ،ASF و MKV جهت تبدیل.

نرم افزار HD Video Converter Factory Pro

نرم افزار HD Video Converter Factory Pro

 

در موقعیتی قرار گرفته‌اید که می‌خواهید فیلم گرفته شده توسط دوربین مداربسته را به دادگاه یا کلانتری ارسال کنید و باید فرمت این فیلم‌ها را تغییر دهید تا نیاز به نرم‌افزار خاصی برای نمایش آن نباشد؟ باید از نر‌م افزاری استفاده کنید تا بتوانید این تبدیل فرمت را برای شما انجام دهد. پیشنهاد می‌شود تا از نرم افزار HD Video Converter Factory Pro استفاده نمایید.

ویژگی‌های نرم افزار HD Video Converter Factory Pro:

 1. دسترسی به لینک دانلود این نرم افزار از یوتیوب و سرویس‌های اشتراک ویدیو.
 2. آپلود مستقیم فایل از سیستم به وب سرور
 3. تبدیل dav و Ts.

برای تبدیل فرمت فایل DAV. به فرمت MP4 به این ترتیب عمل کنید:

 • نرم افزار HD Video Converter Factory Pro را تهیه و نصب کرده و آن را فعال کنید.
 • در قسمت بالای نرم افزار، وارد Add Files شده و Files Of Type را روی All Files قرار دهید و سپس فایل مورد نظر را انتخاب کنید.
 • بعد از این که ویدیو را انتخاب کردید لازم است تا فرمت تبدیل را از بخش Output Format Video MP4 انتخاب کنید.
 • اگر نیاز است فیلم را ویرایش کرده و در انتها برروی گزینه Run کلیک کنید.

 

نرم افزار Any Video Converter Ultimate

تبدیل فایل خروجی انواع DVR به فرمت‌های ویدیویی دیگر از قابلیت‌های این نرم افزار است. از نرم افزارهای پرکاربرد در زمینه تبدیل فرمت‌های ویدیویی محسوب می‌شود. به غیر از تبدیل فرمت با این نرم افزار می‌توانید از صفحه دسکتاپ نیز فیلم گرفته و آن را ضبط کنید. این نرم افزار تقریبا از تمامی انواع فرمت‌ها پشتیبانی می‌کند.

در این آموزش سعی داشتیم تا شما را با تعدادی از نرم افزارهای تبدیل فرمت فیلم دوربین مداربسته آشنا سازیم، امیدوارم مورد قبول همه شما عزیزان و همکاران گرامی قرار گرفته باشد. اگر قصد خرید دوربین مداربسته در کرج و نصب دوربین در کرج را دارید با ما تماس بگیرید:

تماس با ما

دیدگاه‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان بگیرید

فرم تماس با ما

CAPTCHA
لطفا صبر کنید