ویژگی های یک وبسایت موفق چیست؟

نویسنده: امیرمحمد نصیری
۱۵ تیر ۱۳۹۷
وبسایت موفق

داشتن یک وبسایت موفق یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شما را به راحتی معرفی کند. اگر به درستی از وب‌سایت خود استفاده کنید می‌تواند خیلی راحت از آن درآمد کسب کنید.

اگر علاقمند هستید تا در زمینه طراحی وبسایت اطلاعات بیشتر کسب کنید به مقاله چرا وب سایت داشته باشیم مراجعه کنید.

 

ویژگی های یک وبسایت موفق چیست؟

بروزرسانی مرتب

بروزرسانی وب‌سایت باید مرتب باشد و نباید خیلی طول بکشد. برای مثال بهتر است هر روز یا یک روز در میان وب‌سایت خود را بروز کنید. با این کار علاوه بر این که کاربران از عملکرد شما راضی خواهند بود، ترافیک سایتتان نیز افزایش می‌یابد. علاوه بر این، موتور‌های جستجو اهمیت بیشتری به سایتتان می‌دهد و باعث افزایش رتبه وب‌سایت شما می‌شود.

شاید شما به این نتیجه برسید که بروزرسانی وب‌سایت همان تولید محتوا و انتشار آن است. درست است تولید محتوا مهم ترین نوع بروزرسانی وب‌سایت است. اما از نظر فنی برخی از بروزرسانی‌ها باید در وب‌سایت انجام شود که بعد از تولید و انتشار محتوا در وب‌سایت می‌توان به تغییرات در طراحی سایت و گرافیک آن توجه کرد.

 

ترافیک

ترافیک سایت

اگر می‌خواهید از ترافیک بالا بهره ببرید باید از مطالب مفید و کامل استفاده کنید. ترافیک به معنای تعداد کاربران اینترنتی است که از وبسایت شما دیدن می‌کنند. امروزه هر مدیر سایتی به دنبال افزایش ترافیک وب‌سایت خود می‌باشد زیرا این کار علاوه بر افزایش رتبه سایت و رتبه الکسا وب‌سایت را نیز بهبود می‌بخشد. راه‌های زیادی برای افزایش ترافیک وب‌سایت وجود دارد. تا زمانی که محتوای خوب عرضه کنید افزایش طبیعی ترافیک سایت خود را شاهد هستید. اگر می‌خواهید به بیشتر دیده شدن وبسایت خود کمک کرده و ترافیک بیشتری جذب کنید، می‌توانید راه‌های زیر را هم امتحان کنید:

 • انتشار مطالب غنی و مفید
 • تبلیغ رایگان و پرداختی وب‌سایت
 • مشارکت در رسانه‌های اجتماعی
 • بهینه سازی ظاهر و قالب وب‌سایت

 

پیگیری وضعیت وب‌سایت

آمار بازدید سایت خود را باید به صورت دقیق و حرفه‌ای بررسی کنید. کلمات کلیدی که برایتان مهم است را چک کنید که در چه بخشی قوی و در چه بخشی دچار ضعف شده است. در تحلیل ترافیک وب‌سایت باید به کلمات کلیدی، اطلاعات موتورهای جستجو، بک لینک‌ها و بازدیدکنندگان منحصر به فرد توجه کنید. دقت کنید که آمارگیری که از آن استفاده می‌کنید باید خوب باشد و اطلاعات دقیق را به شما ارائه کند. برای بررسی کلمات کلیدی ورودی از گوگل بهترین ابزار Google webmasters است.

اگر سیستم مدیرت محتوای شما وردپرس است آمارگیر WordPress Statistics را نیز پیشنهاد می‌کنیم.

 

تعامل با بازدید کنندگان

تعامل با بازدیدکنندگان می‌تواند یکی از موارد داشتن وبسایت موفق باشد. وقتی که بازدیدکنندگان در وبسایتی سوالی می‌پرسند قطعا نویسنده جواب او را می‌دهد. این مورد در خیلی از سایت‌ها مشاهده نمی‌شود و زمانی که بازدید کننده از نویسنده تشکر می‌کند نویسنده جواب این تشکر را نمی‌دهد. در حالی که اگر شما جواب او را بدهید علاوه بر این که کمک می‌کند برای مشاهده پاسخ نظر خود دوباره به سایت شما مراجعه کند؛ باعث می‌شود که فرد این احساس را کند که نظرش مورد توجه قرار گرفته است و همین موضوع برای فرد دلیلی می‌شود که در دفعات بعدی به وبسایت شما سر بزند.

 

 کسب درآمد

وب‌سایت موفق

اهداف بیشتر وبسایت‌ها کسب درآمد است. زمانی که آمار بازدید از وب‌سایت شما افزایش پیدا کرد و سرعت رشد شما در حد خوبی بود می‌توانید کسب درآمد خود را با تبلیغات متنی شروع کنید. زمانی که وبسایت تازه بر پا شده بهتر است تمرکز خود را روی محتوا بگذارید تا این‌ که فکر کسب درآمد باشید!

راه‌هایی که می‌توانید در سایتتان کسب درآمد کنید:

 • عضویت ویژه
 • تبلیغات کلیکی
 • تبلیغات محتوایی
 • رپورتاژ آگهی
 •  محتوای حمایت شده (اسپانسر)
 • همکاری در فروش (دریافت کمیسیون)
 • خبرنامه ایمیلی سایت
 • تبلیغ در صفحات خاص سایت

 

در این مقاله سعی کردیم به سوال “ویژگی های یک وبسایت موفق چیست؟” پاسخ دهیم و مواردی که یک سایت موفق باید داشته باشد را ذکر کردیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

حالا اگر نیازمند طراحی وبسایت در کرج هستید، با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید:

ارتباط با ما

دیدگاه‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان بگیرید

فرم تماس با ما

CAPTCHA
لطفا صبر کنید